משחקי שחמט

משחקים » משחקי שחמט

שחמט קלאסי - Chess
02/12/2011
שחמט קלאסי - Chess
משחקים: 34142
3 כוכבים

משחק שחמט קלאסי, שחקו נגד המחשב ושחקו איתו שחמט לפי החוקים הרגילים. העזרו בחעכבר..

Robo Chess
26/04/2008
Robo Chess
משחקים: 18696
3 כוכבים

משחק שח-מט קלאסי כנגד המחשב. האם תוכלו לחשוב מהר וטוב יותר מהמכונה הרובוטית??  משחקי שחמט אונליין הם למעשה גרסה מקוונת למשחק השחמט הקלאסי המוכר בתרבויות רבות בעולם מזה מאות ואלפי שנים. השורשים של משחקי שחמט נטועים אי שם בתרבות הפרסית, אך ניתן למצוא גם אזכורים היסטוריים לגלגולי המשחק בתרבויות מזרח אסיאתיות כמו התרבות הקמבודית והתאילנדית. משחקי שחמט נחשבים היום הן כמשחק לוח שמשמש כשעשוע וכמשחק לצעירים ומבוגרים, אך גם כענף ספורט רשמי בו מתקיימות תחרויות ואליפויות. אז נכון שלא מדובר בספורט אקטיבי מידי בו רצים אחרי כדור ומזיעים, אך ללא ספק השחמטאים המקצועיים משקיעים שעות רבות של אימון במשחק המלחמה האסטרטגי עתיק היומין בו האפשרויות והטקטיקות אינן נגמרות כנראה לעולם.

  משחקי שחמט הם משחקים שנקשרים תמיד עם אסוציאציה של משחקים אינטליגנטיים מאוד והדבר לא מקרי, במשחק השחמט מיליוני מהלכים שונים אפשריים והמטרה היא לדעת כיצד להפעיל את המהלך הנכון על מנת להתגבר על היריב ולנצחו במינימום מהלכים. משחק השחמט המושתת כל כולו על חשיבה, ריכוז ופיתוח אסטרטגיות וטקטיקות מפתח יכולת חשיבה מפותחת בקרב השחקנים, מחדד יכולות אסטרטגיות כושר ריכוז וטקטיקות בהזזת הכלים הלוח. אין ספק שהמשחק מצריך יכולת קוגניטיבית מפותחת וככל שמשחקים יותר זמן במשחק היכולות אף הולכות, מתחדדות ומשתפרות.

  משחקי שחמט הם למעשה משחקי מלחמה בין שני מתמודדים (השחורים והלבנים) באמצעות כלי משחק הנושאים תפקידים שונים באותה מלחמה (פרשים, רצים, מלכים, מלכות וכד') כל כלי יכול לנוע על פני לוח המשבצות השחורות והלבנות בדרך אחרת והמטרה בסופו של דבר הוא להביס את צבא האויב באמצעות אותם תנועות על פני הלוח ובסופו של הקרב להפיל גם את המלך. המשחק ייגמר כאשר מתמודד אחד מאיים ותוקף את המלך של המתמודד הריב.

  בגיימבו משחקים גרסאות שונות למשחקי שחמט, כולן מבוססות על אותו משחק שחמט קלאסי, אך מאפשרות יכולת לשחק אונליין מול המחשב, מול שחקן נוסף על אותו מחשב ואף באמצעות משחקים ברשת האינטרנט מול שחקנים הממוקמים במקומות רחוקים.

  עוד בנושא משחקי שחמט

  כניסה לגיימבו עם הפייסבוק שלי

  הצטרפו אלינו לפייסבוק